ŽK: 80min.Dolinajec – 82.Seman

ZOSTAVY:

D.Kubín: Trabalík, Kutlík, Jurky, Drengubiak, Dolinajec, Podolský(90min.Gejdoš), Jadroň, Sivčevič, Kliment(56min.Ujčík), Brčák(83min.Maliňák), Chovanec

Bardejov: Čikoš, Palša, Seman(84min.Cuprišin), Kundra(70min.Dzurík), Kica, De Azevedo, Staš, Andraščík, Zápotoka, Kuhajdík(70min.Lukáč), Hanuščák

V tomto zápase sa od úvodného hvizdu hral svižný futbal, keď domáci začali nátlakovou hrou a hostia sa tiež snažili vyrovnať domácim bojovnosťou. V podstate aj keď sa hra prelievala na obidve strany šance sa rodili len veľmi ťažko, lebo obrany pracovali spoľahlivo. Až v 43min. mali hostia šancu, keď tvrdú strelu z voleja De Azeveda vyškrabal Trabalík končekmi prstov na žrď domácej brány. A tak sa skončil polčas bezgólovou remízou.

Druhý polčas Kubínčania pokračovali v nátlakovej hre a už v 46min. mali veľkú šancu, keď center Podolského zakončoval v dobrej pozícii Kliment nad hosťujúcu bránu. V 54min. pohrozili aj hostia, keď po peknej akcii strieľal Kuhajdík tesne vedľa Trabalíkovej brány. V 66min. po rohu Podolského hosťujúci obrancovia ratovali závar pred ich bránou až v poslednej chvíli. V 71min. opäť po centri Podolského zakončoval Sivčevič hlavou, ale lopta išla tesne vedľa hosťujúcej brány. Následne z protiútoku hostia ohrozili Trabalíka, ktorý však strelu útočníka chytil. Domáci sa dočkali vytúženého gólu v 87min. keď po centri z pravej strany sa dostal k lopte Jurky a nekompromisne stanovil konečný výsledok na 1:0. Hostia mali ešte v poslednej minúte šancu na vyrovnanie, ale Trabalík loptu bezpečne chytil. Domáci tak zaslúžene vyhrali, keď hlavne v druhom preukázali väčšiu túžbu po víťazstve.

Kica Rastislav - Bardejov : Podľa môjho názoru remízový zápas rozhodla väčšia bojovnosť domácich hlavne v druhom polčase. Len škoda že sme nevyužili dve dobré príležitosti v prvom polčase, keď mal šancu Seman a nastrelili sme žrď De Azevedom. A tak domáci vyhrali keď gól strelil sviatočný strelec Jurky.

Molnár Ladislav - MFK DK : Vzácne vyrovnaný zápas sme rozhodli tesne pred koncom gólom ktorý strelil Jurky a odklial tak našu mizériu, keď sme v podstate skoro štyri zápasy nedali gól. Prvý polčas nám nevychádzala nátlaková hra tak ako sme si predstavovali, ale po dohovore cez polčas si naši hráči uvedomili, že tento zápas môžu vyhrať len s maximálnou bojovnosťou. A tak nás teší víťazstvo nad súperom, ktorý má veľkú kvalitu.